Brzmi znajomo? Gdzieś tam przypominają sie słowa wierszyka dla dzieci? Dobrze pamiętacie. To będzie post o tym, jak rodzina Kanada się nada odwiedziła rodzinę radia….[hahaha, nie mogłam się powstrzymać]…. , jak Kanada się nada została zaproszona do audycji w polskim radiu IKS, nadającym ze studia w Surrey. Tadadam!

Radio, radio, radio. Wciąż gra i wciąż ma się dobrze. Wyrywkowo spytana koleżanka, od 6 lat w Vancouver, była zaskoczona, że jest  tutaj polskie radio. Ja sama, przyznam szczerze, też byłam zaskoczona, kiedy dostaliśmy na facebooku pytanie od Rafała, czy chcemy opowiedzieć na antenie, jak nam się Kanada nada. Zaskoczona, że są polskie audycje. A audycje są, bo są ludzie, którym się chce je robić.

Więc w tym miejscu piszemy wielkie: DZIĘKUJEMY!
Że Wam się chce robić polskie radio dla Polaków w Vancouver i okolicy.

 

Sobota 18. lutego, godzina już-nie-tak-bardzo poranna, pakujemy się do samochodu, na szczęście sprawnego. Ustawiony GPS pokazuje 30 minut drogi, włączamy audiobook “Baśniobór” (ostatnia miłość Kuby i Krzysia) i w drogę.

W Surrey, którego nie znam za dobrze, ale ze słyszenia wiem, że sporo się tam dzieje polonijnych wydarzeń, chociaż my mijamy tylko Hindusów na ulicach, lokalizujemy budynek radia RED, z którego nadaje polskie radio IKS.

I teraz nie będę się za bardzo rozpisywać, kim są ludzie, którym się chce robić radio, tylko dam linka do strony.

Kliknij i przeczytaj, kto robi polskie radio dla Polonii w Vanoucouver i okolicy

Fanpage radia IKS na Facebooku

Wchodzimy, chłopaki oczarowani widokiem tylu mikrofonów, bo już od dawna wizyta w radiu była na liście ich marzeń. Co niedzielę kusi ich trójkowa “Zagadkowa niedziela”, do której z Vancouver trudno 😉 się dodzwonić. A tu proszę, zaproszenie do Iksa i jeszcze będą mogli coś powiedzieć.

“Ale mamo, co ja mam powiedzieć?” – Krzyś gorączkowo przygotowywuje sobie skrypt. “Ładnie i wyraźnie odpowiesz na pytania, czy lubisz Kanadę, i co byś poradził dzieciom, które przyjeżdżają do Kanady z Polski, jak mają znaleźć kolegów?”.

Co Krzysiek powiedział, i czy Maciek lubi Vancouver usłyszycie w nagraniu poniżej. A także o tym, przy jakim filmie pracował Kuba, czego moim zdaniem potrzebują Polki w Vancouver oraz czy Kanada się nam nada?

(jeśli chcesz posłuchać konkretnie nas, to jesteśmy od minuty: 28:05, 35:00, 46:30, 54:05, 1:11:10, 1:23:00; wyszukał kolega Paweł z grupy facebookowej)

KLIKNIJ, ŻEBY POSŁUCHAĆ


Radio, tak jak blog, ma sens tylko wtedy, kiedy są ludzie, którzy go słuchają.

  • Dajcie znać, co chcielibyście usłyszeć w polskim radiu, jaką muzykę, jakie informacje?
  • Ktoś chce pomóc chłopakom przy tworzeniu audycji? Zgłaszać się do Rafała – radioiks@gmail.com

Bo skoro to radio dla nas, to nic o nas bez nas 😉


Podobało się? Kliknij ikonki poniżej i podziel się z innymi! Wtedy wiemy, co lubisz czytać
Żeńska część Kanada się nada. Rządzę się i piszę, ale i tak największą robotę odwalają chłopaki. Bo inspirują.