Wpis w 1/3 kanadyjski, czyli Share Week 2017


To będzie notka o akcji wymyślonej przez blogera (łamane na: youtubera, łamane na: podkastera) Andrzeja Tucholskiego z bloga andrzej tucholski.pl.

Zabawa (chociaż poważna) polega na promowaniu internetowych twórców przez innych internetowych twórców. Fajne, co?Jak chcesz tylko o Kanadzie, to będzie zaraz na początku wpisu. Ale jak doczytasz dalej, to będzie jeszcze o ważnych pytaniach i przyszłości zawodowej.

To skoro zasady jasne, przystępuję do przedstawienia Cię moich trzech blogowych nominacji na ( w 1/3) kanadyjskie na Share Week 2017. Kolejność jest bez znaczenia.

Po pierwsze primo, uwaga, werble, wielkie zaskoczenie….. hehehe…. Monika i Oh Kanada !

No proszę Cię, zero zaskoczenia, prawda? Każdy kto interesuje się tematyką kanadyjskiego lajfstajlu musiał kiedyś wpaść na bloga Moniki. I jak tam wpadł, to jak śliwka w kompot, bo u Moniki jest jak w długiej opowieści o życiu dobrej znajomej w Kanadzie. Plus masa przydatnych linków i wskazówek!

Jeśli chodzi o kanadyjską blogosferę by Polacy, to Monika robi internety na maksa.

No i jej grupa na Facebooku to must-see-must-read przed wyprowadzką do Kanady.

I zdjęcia. Bo Monika jest fotografem. Więc jeśli szukasz Kanady na zdjęciach, zacznij tutaj. Znajdziesz zdjęcia takie, że tylko czekać, aż Monika wyda przewodnik.

Jesteśmy w tym samym wieku, a życie mamy zupełnie różne. I blogi różne, choć o tym samy kraju. (Wiem, banalnie brzmi, ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy)

Monika, dziękuję Ci!


Po drugie primo, Agnes, też mieszkająca poza Polską i jej blog o ogarnianiu życia: Agnes on the cloud.

logo_Agnesonthecloud_blog_shareweek2017

Co ja zrobię, że uwielbiam jej posty, wszystkie poruszające, wszystkie mocne i wszystkie chętnie przytulę jak już będą wydane jako książka (miękka okładka, format kieszonkowo-torebkowy, rysunki delikatną kreską, piórkiem może?)

Czasem łapię się na myśleniu, jak to jest w ogóle możliwe, tak celnie i giętko opisać, co w głowie siedzi, czujesz, że siedzi, a nie wiesz, o co chodzi.

Aga wie, o co chodzi.

I jak nikt przypomina mi, że muszę nasze chłopaki nauczyć pięknie języka polskiego – dobre słowa, zgrabne zdania, minimum tekstu przy maksimum treści.

Pięknie pisze, a ja lubię ją czytać.

Aga, dziękuję Ci!


I po trzecie primo, Żaneta czyli programistka-blogerka-matka i blog Nettecode.pl

Żaneta pisze o tym, jak zacząć programować. Czyli coś, co obecna tutaj Kasia Kate chce i lubi czytać, a potem korzystać z całego bogactwa linków i dobrych praktyk. I się uczyć, uczyć, uczyć. Nie ma wcale tak wiele blogów o początkach programowania po polsku. A tych pisanych przez dziewczynę jest jeszcze mniej.

Mam nadzieję kiedyś zrozumieć wszystko, o czym Żaneta pisze.  Na razie korzystam z postów dla zupełnych świeżaków, plus na drugim blogu Nettelog podglądam sposoby na produktywość i zarządzanie zadaniami/czasem.

Żaneta moderuje też grupę na Facebooku dla początkujących programistów, gdzie nie znajdziesz kąśliwych uwag co do kodu, a życzliwe rady starszych stażem (to nie takie oczywiste na facebookowych grupach, niestety).

Żaneta, dziękuję Ci!


Jest bardzo dużo blogów, które czytam i nawet ze trzy kanały youtubowe, które śledzę. Dlatego wszystkim tym internetowym twórcom razem i każdemu z osobna posyłam z Vancouver wielkie DZIĘKUJĘ.

Za treści, za rozrywkę, za wiadomości. Że Wam się chce blogować, vlogować i dzielić się!

Osobne ogromne uściski dla Kasi z bloga Mama w UK, która tak miło napisała o Kanada się nada.

A ty kogo czytasz/oglądasz/polecasz?