Strona główna » Kontakt

Kontakt

Cześć, miło, że chcesz się z nami skontaktować. Kilka słów o nas, żeby było wiadomo, o co tutaj chodzi.

Przez wiele lat mieszkaliśmy w Vancouver, w zachodniej Kanadzie.

Przerobiliśmy na własnej skórze całkiem sporo tematów – od organizowania emigracji do wyjazdu do Polski (na jak długo? to się okaże!).

Nauczyliśmy się, jak ogarnąć żłobki, przedszkola, szkoły w Vancouver. I przy okazji nauczyć dzieci języka polskiego.

Zmienialiśmy pracę, a nawet branżę, bo moje (Kasi) doświadczenie zawodowe (czyli europejska księgowość w połączeniu z językiem węgierskim i niemieckim) słabo się sprzedawało na rynku kanadyjskim.

Od 2016 roku co miesiąc organizowałam Polskie Babskie Spotkania, na których Polki z Vancouver mogły wypić kawę i po prostu pogadać. Mimo pandemii i mojej przeprowadzki do Polski, nasze Spotkania trwały do marca 2022 roku. Moja depresja, wojna w Ukrainie i życie, które czochra jak chce, sprawiło, że skończyłam ten projekt. Ale natura nie znosi próżni i pewnie za jakiś czas pojawi się nowe.

Jeśli szukasz kogoś do porozmawiania, potrzebujesz informacji z pierwszej ręki, koniecznie wpadnij na grupę spotkaniową dziewczyn na Facebooku: Vancouver się nada

Wszystkie informacje o naszym życiu na dwa kraje znajdziesz czytając posty na blogu. Pisałam je długo zanim w internecie pojawiły się inne źródła wiedzy o Kanadzie i o Vancouver.

Dziś masz już całkiem sporo treści do wyboru. Szukaj historii podobnych do Twojej, bo każda emigracja jest inna i na każdego czekają inne emocje.

widok z mosty Cambie na zatoke False Crek i Science World

Czy wyjechalibyśmy dzisiaj znowu? Tak. Ale na razie jesteśmy w Polsce, bo taki czas (pandemia 2020, wojna w Ukrainie 2022) wymaga bycia blisko naszych bliskich.

Jesteśmy obywatelami Kanady i Polski, więc kiedy zajdzie potrzeba, wsiądziemy w samolot i zawitamy do Vancouver. Albo na Wyspę Księcia Edwarda, bo zamieszkanie w Kanadzie Atlantyckiej to jedno z moich marzeń.

Mam prośbę. Dostaję bardzo dużo pytań w stylu – Cześć, jestem Janek i chcę wyjechać do Kanady. Pomożesz? Jeśli chcesz, żebym poświęciła Ci czas (którego wtedy nie poświęcę moim dzieciom), to odrób pracę domową, włóż trochę wysiłku i przygotuj listę konkretnych pytań. Wtedy jest większa szansa, że pomiędzy pracą zawodową a wychowywaniem dzieci zerknę na email i odpowiem. Dzięki!

Emigracji do Kanady nie ogarnia się jednym emailem, czy postem na Facebooku. To godziny poszukiwań, czytania, tłumaczenia i ogarniania papierów. Nikt tego za Ciebie nie zrobi (przynajmniej nie bezpłatnie).

Szanujmy swój czas, dobra?

A jeśli po prostu chcesz przybić piątkę, zerknąć, jak nam się żyje na lubuskiej wsi ze wspomnieniami z Kanady, to zaczep nas na mediach społecznościowych (Facebook lub Instagram) lub napisz na kontakt[małpka]kanadasienada.pl

Miłego szukania i powodzenia z planami na Kanadę!

na instagramie

Poznajmy się!

My to: Kasia, Kuba, Krzyś i Maciek Jeziorscy, czyli K3MJ.

Jesteśmy najzupełniej normalną rodziną. Taką, jakich wiele na świecie. Uczymy się żyć na dwa kraje, w dwóch językach.

W 2020 roku najwięcej nas na Instagramie. To tam pokazuję kawałki codzienności z Vancouver aka Raincouver. Łapię beautiful British Columbia na zdjęciach. Pstrykam, jak synowie uczą się w szkole i po szkole. A także pokazuję siebie, swoją pracę w agencji marketingowej i swój biznes Kasia i kod.