Kanada się nada to blog prowadzony od 2014, o polskiej rodzinie w Vancouver i emigracji do Kanady

Ci, co nas znają, to nas znają i co byśmy nie napisali, i tak wiedzą swoje. To dla nich zaczęliśmy pisać blog, jak tyko zapadła decyzja o Kanadzie. A potem pojawili się czytelnicy, spoza kręgu znajomych z reala. Super, że tu jesteście 

 Jak sporo polskich  trzydziestolatków skończyliśmy studia magisterskie dzienne, braliśmy udział w wymianach studenckich Erasmus, pracowaliśmy podczas studiów w różnych takich prackach studenckich. Po studiach pracowaliśmy w  mniejszych i większych firmach [sprawdźcie nas i dołączcie do nas na LinkedIn: KasiaKuba], wzięliśmy kredyt na mieszkanie na warszawskiej Woli, nasze dzieci chodziły do przedszkoli i żłobków, a czasem były z nianią. Płaciliśmy podatki i kupowaliśmy na allegro i w Lidlu. Mieliśmy (i mamy) rodziny, dobrych przyjaciół, sąsiadów, znajomych, kolegów z pracy. 

Tak sobie normalnie żyliśmy, jak wielu przed nami i wielu po nas.

I wtedy pojawiła się Kanada!

DLACZEGO KANADA? DLACZEGO VANCOUVER?

strona O NAS Kanada się nada

Wyjechaliśmy do Vancouver latem 2014.

Wyjechaliśmy z Warszawy, kiedy kredyt na mieszkanie się rozkręcał, starszy syn kończył pierwszą klasę państwowej szkoły muzycznej w klasie gitary, a nasi przyjaciele po kolei stawali się rodzicami (piąteczka kochani, najlepsze dopiero przed Wami!)

Wyjechaliśmy, bo chcieliśmy pomieszkać zagranicą. Chcieliśmy, żeby chłopaki nauczyli się języka obcego. Żeby zobaczyli, że można żyć i  mieszkać inaczej (celowo nie piszemy lepiej albo gorzej) niż w Polsce. Myśleliśmy, że kto, jak nie my, kiedy, jak nie teraz.

Myśleliśmy, że Kanada nas wiele nauczy. I w tej kwestii nie myliliśmy się wcale. Nasz świat stanął na głowie. Ale wiecie co? To właśnie jest życie. Cieszymy się, że jest nam dane tego doświadczyć.

Przed wyjazdem nie wiedzieliśmy o Kanadzie wiele, w Vancouver nie mieliśmy żadnej rodziny ani przyjaciół. Przyjechaliśmy, bo tutaj jest dużo firm z branży, w której pracuje jedno z nas [ Visual Effects, CGI, software dev.] Mieliśmy tę komfortową sytuację, że pracodawca ściągnął całą rodzinę i załatwił wiele formalności za nas. Dostaliśmy czasowe wizy pracownicze (LMO) i pozwolenia na naukę.


Wyjechaliśmy z zamiarem, że zostajemy  na rok
Po roku zdecydowaliśmy, że zostajemy na jeszcze jeden
A teraz to już sami nie wiemy, bo mamy prawo do pobytu stałego

 

o czym jest blog?

Tutaj piszemy, jak nam się wiedzie w Vancouver. Albo gdzie indziej.

Przeczytasz u nas o tym,  lubimy robić (głównie przebywać na dworze; outdoor to chyba najczęściej używany tag na tym blogu). Dzielimy się tym, co nam ciąży podczas pobytu na emigracji (przede wszystkim, że daleko do dziadków, buuu).

EMIGRACJA DO KANADY PRAKTYCZNIE

W żadnym stopniu nie uważamy się za znawców tematu  jak wyemigrować do Kanady, ale jeśli możemy pomóc dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, dajcie nam znać. Oznaczyliśmy posty z informacjami o Vancouver w kategorii: Vancouver w praktyce. Znajdziecie tam informacje o tym, jak mieszkać, pracować, uczyć się, leczyć, przemieszczać się po mieście i co jeść, a czego nie.

PAMIĘTNIK I ZDJĘCIA Z KANADY

Posty dotyczą szeroko rozumianego tematu rodziny na emigracji.  Ponieważ ten blog to nasz pamiętnik, sporo tu postów ze zdjęciami z naszych wyjść (dziadkom zdjęć wnuków nigdy dość!) Te posty pogrupowane są w kategorii Lista Osobista: po górach i na plaży.